Archiwum Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Ani się nie obejrzeliśmy i już zakończył się ten rok szkolny. 19 czerwca odbyła się oficjalna uroczystość zakończenia roku szkolnego. Tradycyjnie w tym dniu dyrektor szkoły, pani Ilona Kisiel, krótko podsumowała kończący się rok szkolny oraz życzyła wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Uroczystość stała się również okazją do nagrodzenia wyróżniających się w nauce i zachowaniu uczniów. Szczególnie serdecznie, z łezką w oku, pani dyrektor pożegnała naszych absolwentów klas ósmych i trzecich gimnazjum, życząc im powodzenia i samych sukcesów w nowych szkołach.


Gala Najlepszych 2018/2019

18 czerwca w murach Szkoły Podstawowej w Rogowie odbyła się niezwykła uroczystość – Gala Najlepszych. Ten dzień należał do uczniów, którzy wyróżnili się w nauce, sporcie oraz działalności kulturalnej. Podczas gali nagrodzono wyróżniających się uczniów, przyznano stypendia dyrektora szkoły i wręczono listy gratulacyjne rodzicom. Zaszczytny tytuł „Super Absolwenta Szkoły Podstawowej w Rogowie” otrzymało trzech uczniów gimnazjum – Łukasz Klon, Piotr Sosna i Artur Bugla. Uroczystość urozmaicały występy wokalne utalentowanych młodych śpiewaków. Gratulujemy Wam, kochani, osiągnięć, wysokiego poziomu wiedzy i wierzymy, że przyniosą Wam one wiele satysfakcji i rozwiną zamiłowanie do poznawania świata, nauki i samego siebie.
Podsumowanie


Akcja charytatywna Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami oraz z p. Jolantą Wuwer zorganizowali zbiórkę żywności w akcji " Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa". Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom naszej szkoły za przyłączenie się do akcji, bo bez WAS kochani nie bylibyśmy w stanie tyle uzbierać. Dziękujemy!!!


Konkurs "Kartka dla Mamy"

Szkolny Konkurs Plastyczny na Kartkę dla Mamy organizowany przez bibliotekę a skierowany do wszystkich uczniów, został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 27 prac. 1 miejsce zajęli:
Artur Pytlik
Marlena Maciuga
Kacper Radzyński
2 miejsce:
Nicola Cichy
Kajetan Dziaćko
Oliwier Zychma
3 miejsce:
Marlena Kowol
Igor Tytko
Błażej Mrozek.
Gratuluję oryginalnych pomysłów i zachęcam do udziału w przyszłym roku szkolnym


Akcja charytatywna Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami oraz z p. Jolantą Wuwer zorganizowali zbiórkę żywności w akcji " Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa". Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom naszej szkoły za przyłączenie się do akcji, bo bez WAS kochani nie bylibyśmy w stanie tyle uzbierać. Dziękujemy!!!


STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA! - Akcja czytelnicza: Jak nie czytam, jak czytam.

7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski czytali – nasza szkoła też brała udział w tym wydarzeniu czytelniczym. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta w ramach akcji ponad 400 tys. osób.
Głównym celem całego przedsięwzięcia jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek. Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta.
Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek.


Konkurs Plastyczny

Bartosz Szymiczek zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym. " Razem w Europie. 15 lat w Unii Europejskiej " zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Dokształcania Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim jako podsumowanie projektu o tym samym tytule. 5 czerwca w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta konferencja z okazji 15. rocznicy akcesji Polski do wspólnoty europejskiej podczas której ogłoszono wyniki konkursów. Gratulujemy!


Wieczór filmowy

SU zorganizował wieczór filmowy dla chętnych uczniów. Po całym tygodniu nauki przydał się popołudniowy relax z ciekawym filmem i małym poczęstunkiem. Było fajnie!!!


Szkolny konkurs wiedzy o Austrii

29 maja odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas 4-6 , w którym wykazali się swoją wiedzą kulturoznawczą oraz geograficzną o Austrii. Spośród wielu uczestników wyróżnili się: 1 miejsce : Wojciech Organiściak
2 miejsce : Jakub Rymer, Karolina Kuczera
3 miejsce : Natalia Matus


Olimpiada przedmiotowa z języka niemieckiego dla szkół podstawowych, klas gimnazjalnych województwa śląskiego

Uczniowie klasy 6a wzięli udział w Olimpiadzie przedmiotowej z języka niemieckiego dla szkół podstawowych, klas gimnazjalnych województwa ślaskiego, zorganizowanej przez Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego z Raciborza najpierw na szczeblu szkolnym, a następnie spośród uczestników kilkunastu szkół zakwalifikowali się do finału na szczeblu wojewódzkim. Na wyróżnienie i tytuł finalisty konkursu zasługują w tej dziedzinie w kategorii kl. 4-6 :Milena Menżyk i Milena Nowak. Gratulacje dziewczyny!!!


Przegląd Zespołów dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej na Gorze Św. Anny

4 czerwca uczennice naszej szkoły z kl.6a - zespół DFK z Rogowa " Phantasie", wzięły udział w Przeglądzie Zespołów dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej na Gorze Św. Anny. Dziewczyny spisały się wspaniale, zaśpiewały w j. niemieckim piosenki Vanessy Mai " Wolkenfrei" oraz Franziski Wiese " Ich tanz im Regen". Wyśpiewały 4 miejsce! Brawo.


Z konkursu wracamy z miejscami na podium!

28 maja wzięliśmy udział w Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości poety Josepha von Eichendorffa, który odbył się w Centrum Kultury i Spotkań w Łubowicach. Uczniowie najpierw napisali test, a następnie recytowali wiersze, czytali prozę lub wykonywali interpretacje muzyczne do utworów poety. Oczywiście wszystko w języku niemieckim. Nasi zwyciezcy:
• I miejsce - Milena Nowak kl. VI a (proza - grupa młodsza)
• IV miejsce - Karolina Lazar kl. VII a (wiersz - grupa starsza)
• V miejsce - Jakub Rymer kl. VI a (proza - grupa młodsza)
GRATULUJEMY!


Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej

W minionym tygodniu, w Raciborzu odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej. Naszą szkołę reprezentował silny skład: Marta Klon, Hanna Walczak, Emilia Świerczek, Zuzanna Kamczyk, Oliwia Rzazonka, Milena Nowak, Milena Menżyk, Natalia Matus, Grzegorz Zychma, Bartłomiej Kwaśnica oraz Julia Kaszuba. Uczniowie śpiewali solo lub w duetach.


Nasz pierwszy publiczny występ w języku niemieckim!!!

W minioną sobotę nasi najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w lokalnej imprezie z okazji Dnia Matki, którą zorganizowała aktywnie współpracująca ze szkołą Mniejszość Niemiecka. Dzieci zaśpiewały sześć piosenek w języku niemieckim, czym wprowadziły w zachwyt wszystkich zgromadzonych gości. Mali artyści tak pięknie, jak wyglądali, tak pięknie też zaśpiewali. Oby tak dalej!!!


Lekcja otwarta z języka niemieckiego

W drugim semestrze odbyła się lekcja języka niemieckiego, który w wybranych klasach jest nauczany jako język mniejszcości narodowej. Zajęcia zostały przeprowadzone z udziałem uczniów klasy I A. Obserwatorami byli rodzice obecnych pierwszoklasistów oraz przedszkolaków.


DZIEŃ Z KUCHNIĄ AUSTRIACKĄ

W minionym tygodniu odbył się w naszej szkole dzień z kuchnią austriacką. Uczniowie nie tylko uczyli się o ciekawostkach tejże kuchni, ale przede wszystkim przeżywali ją, wypiekając samodzielnie Linzer Torte, czyli orzechową tartę z dżemem. Dobrej zabawie nie było końca, a jeszcze następnego dnia unosił się w szkole delikatny zapach cynamonu i wanilii. Warsztaty kulinarne były zorganizowane w ramach realizowanego w szkole programu POWER (Erasmus Plus)


Pierwszy etap konkursu „Austria – Land, czyli wędrówka po landach” rozstrzygnięty!

Trójka uczniów Julianna Lazar z kl. VIII A oraz Piotr Sosna i Artur Bugla z kl. III A gimnazjum pokonali 10 grup uczniów ze szkół z powiatu wodzisławskiego, rywalizujących ze sobą, by zakwalifikować się do etapu finałowego, który odbędzie się w czerwcu w Rezydencji Konsula Austrii w Mikołowie. Nasi zwycięzcy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy o Austrii, a zwłaszcza o regionie jakim jest Styria. Mamy ogromną nadzieję, że finał będzie dla nich równie pomyślny. GRATULUJEMY!!!
Julianna Lazar, Piotr Sosna i Artur Bugla w finale konkursu „Austria - Land, czyli wędrówka po Landach” w konsulacie Austrii w Mikołowie.


Rozwiązanie konkursu z wiedzy o Niemczech

W ubiegłym tygodniu odbył się w szkole konkurs, który sprawdził wiedzę kulturoznawczą, historyczną oraz geograficzną Niemiec. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy IV – VI oraz VII – VIII i III klasa gimnazjum. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy było wielu uczniów, a różnice pomiędzy osobami na podium były naprawdę niewielkie. I tak oto poszczególne miejsca zajęli: PIERWSZA KATEGORIA:
1. miejsce – Jakub Rymer (VI A)
2. miejsce – Milena Nowak (VI A)
3. miejsce – Wojciech Organiściak (V C)
DRUGA KATEGORIA:
1. miejsce – Artur Bugla (III Gim.)
2. miejsce – Piotr Sosna (III Gim.)
3. miejsce – Kacper Radzyński (VII A)


Powiatowy Konkurs Plastyczny

„Kapliczki i krzyże przydrożne – małe formy architektury sakralnej” pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl.

FORMA PŁASKA:
W kategorii klas I-III:
I miejsce – Filip Cichomski – klasa III a, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wodzisławiu Śl., opiekun: Monika Wojs
II miejsce – Weronika Rugor – kl. II b, Szkoła Podstawowa nr 9 w Wodzisławiu Śl., opiekun: Bożena Konik-Pawlik
III miejsce – Lilianna Skupień – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wodzisławiu Śl., opiekun: Monika Wojs

W kategorii IV-VI:
I miejsce – Eliza Słonina – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 10 w Wodzisławiu Śl., opiekun: Aneta Żak-Tomala
II miejsce ex aequo
– Marta Bugla – kl. V, Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie, opiekun: Elwira Banaś
- Donata Serafin – kl. IV c, Szkoła Podstawowa w Rogowie, opiekun: Bożena Grabiec

III miejsce ex aequo
– Magdalena Moskała – kl. V, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wodzisławiu Śląskim, opiekun: Larisa Szyra
– Emilia Burda – kl. IV b, Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie, opiekun: Ruta Balica
– Michał Borkowski – kl. IV, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Wodzisławiu Śl., opiekun: Larisa Szyra

Wyróżnienie: Anna Mazurek – kl. V, Szkoła Podstawowa nr 10 w Wodzisławiu Śl., opiekun: Aneta Żak-Tomala

W kategorii kl. VII-VIII i gimnazja:
I miejsce – Valeria Urbaniec, kl. IIIa, oddział gimnazjalny przy Szkole Podstawowejw Lubomii, opiekun: Justyna Gelny
II miejsce ex aequo – Klaudia Grabiec, kl. VII, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Wodzisławiu Śl., opiekun: Larisa Szyra - Agata Gelny – kl. VII b, Szkoła Podstawowa w Lubomii, opiekun: Justyna Gelny
III miejsce ex aequo – Amelia Pyszny, kl. VIII, Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie, opiekun: Elwira Banaś
- Barbara Szopa – kl. VIIIb, Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie, opiekun: Elwira Banaś

PRACE PRZESTRZENNE:
w kategorii I-III:
I miejsce – Kacper Jokel, kl. III, Szkoła Podstawowa w Rogowie, opiekun: Iwona Kornacka
II miejsce – Mikołaj Klocek, kl. I b, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Połomii, opiekun: Bożena Szmid-Jarzombek
III miejsce – Weronika Robak, kl. IIa, Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie, opiekun: Anna Robak

W kategorii IV-VI:
I miejsce – Sonia Pośpiech, kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, opiekun: Joanna Marika
II miejsce – Makymilian Hojka, kl. IVa, Szkoła Podstawowa w Rogowie, opiekun: Bożena Grabiec
III miejsce – Maria Michałek, kl. Va, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pszowie, opiekun: Sabina Pawełek
Wyróżnienia:
- Jagoda Klocek, kl. IVb, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Połomii, opiekun: Monika Kozielska
- Kacper Wolner, kl. Vc, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Połomii, opiekun: Monika Kozielska

W kategorii VII-VIII i gimnazjum:
I miejsce – Karolina Lazar, kl. VIIa, Szkoła Podstawowa w Rogowie, opiekun: Bożena Grabiec
II miejsce – Bartosz Szymiczek, kl. VIIIb, Szkoła Podstawowa w Rogowie, opiekun: Bożena Grabiec
III miejsce – Julianna Lazar, kl. VIIIa, Szkoła Podstawowa w Rogowie, opiekun: Bożena Grabiec



Zebranie rodziców klas I

Zebranie rodziców przyszłych klas I odbędzie się 6 czerwca 2019r. godz. 16.30 w budynku Szkoły Podstawowej w Rogowie.


Everybody can Sing!

Dzisiaj (03.06.2019) odbył się w naszej szkole konkurs na piosenkę w języku obcym. Ochotnicy zaprezentowali swoje wybrane piosenki, a byli to: Kacper Idziak z klasy IIB, Kinga Grud i Natalia Matus z klasy VIA, Malwina Tytko z klasy VIB, Tomek Ciuraj z klasy VIIIB i Daniela Duda z klasy VIIB. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.
Dziękujemy też organizatorom, panu Markowi Wodeckiemu i pani Katarzynie Szymiczek. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku. Miejsca:
I. Malwina Tytko i Natalia Matus,
II. Kinga Grud i Tomek Ciuraj,
III. Kacper Idziak i Daniela Duda.


Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna

„Szybciej, wyżej, mocniej" taka dewiza przyświecała naszym zawodnikom w I Szkolnej Olimpiadzie Lekkoatletycznej Gminy Gorzyce, którą patronatem objął Wójt pan Daniel Jakubczyk. ???? Zawody, które od dawna gościły w kalendarzu sportowym, nabrały nowego znaczenia. Dzięki wsparciu ze strony gminy uczniowie mogli doznać uczuć, które towarzyszą sportowcom na najwyższych szczeblach. Szczególnie serdecznie chcielibyśmy podziękować gościom, którzy poświęcili swój czas i zaszczycili nas swoją obecnością, a byli wśród nas Wójt Gminy Gorzyce - Daniel Jakubczyk, Z-ca Wójta Gminy Gorzyce - Sylwia Czarnecka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Marek Rybarz, Przewodniacząca Rady Rodziców - Monika Chojnowska, Sołtys Rogowa - Henryk Matuszek, Sołtys Bełsznicy - Eugeniusz Katryniok, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Rogowie - Maria Karczewska, Proboszcz Parafii w Rogowie - ks Bernard Rak, Dyrektor GOTSiR "Nautica" w Gorzycach - Ryszard Markiewicz, Przedstawiciel GOTSiR "Nautica" - Roman Koral, Kierownik Terapii Zajęciowej w Gorzycach - Jarosław Michalczuk oraz Przedstawiciele Gminnej Rady Sportu.
Chcielibyśmy gorąco podziękować podopiecznym Pana Krzysztofa Moskwy, nauczycielom wychowania fizycznego a w szczególności NASZYM WSPANIAŁYM ZAWODNIKOM!
Zawody rozpoczęły się profesjonalną rozgrzewką prowadzoną przez uczniów klasy III Gim Julii Kaszuby i Kacpra Tytko, a przerwy wykorzystały szkolne cheerleaderki, prezentując swój niebywały talent.
Inauguracyjną dyscypliną była sztafeta, każda szkoła wystawiła do niej swoich czterech najlepszych zawodników. Następnie dziewczęta i chłopcy zmagali się w konkurencjach, wchodzących w skład czwórboju lekkoatletycznego: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg długi.
Dzięki dofinansowaniu zawodów przez gminę uczniowie mogli cieszyć się dyplomami, medalami, nagrodami rzeczowymi i pucharami. Zostali także zaproszeni na poczęstunek, także Radni Bełsznicy przygotowali uczniom słodką przekąskę.

Bardzo dziękujemy Dyrektorom szkół pani Ilonie Kisiel i panu Aleksandrowi Kuczy, za pomoc i pracę podczas przygotowywania tej wspaniałej imprezy oraz wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie.


Bezpieczna szkoła

Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/bezpieczna-szkola-zagrozenia-i-zalecane-dzialania-profilaktyczne-w-zakresie-bezpieczenstwa-fizycznego-i-cyfrowego-uczniow
Procedury interwencji w przypadku krzywdzenia dzieci
Adresy miejsc i instytucji zajmujących się pomocą dziecku i rodzinie

W związku z zaleceniami śląskiego kuratora oświaty, prosimy rodziców o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie naszej szkoły oraz instytucjami, do których można się zgłosić o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno – pedagogicznej i wychowawczej.


MAKULATURĘ WARTO ZBIERAĆ !!!

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Rogowie zajęła I miejsce w XVII edycji Gminnego Konkursu Zbiórki Makulatury (zebraliśmy prawie 11 ton). W rankingu klas zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali uczniowie klasy IV A, IV B, V C, VI B i VII A, którym Urząd Gminy w Gorzycach ufundował nagrody pieniężne na dofinansowanie do wycieczek, ognisk, wyjazdów do kina, itp. Ponadto, firma "EKOLAND" Mariola Studnic z Zabełkowa zagwarantowała wyżej wymienionym klasom bon na 1 godzinę gry w kręgle w kręgielni RETRO w Zabełkowie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom uczestniczącym w tegorocznej zbiórce makulatury, zaś Rodzicom bardzo dziękujemy za współpracę i olbrzymie zaangażowanie.


Akcja „ Przerwa na czytanie”

8 maja 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie . Uczniowie naszej szkoły czytali książki na dwóch przerwach : 10:35-10:50 oraz 11:35-11:45. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom” oraz Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty.
Celem akcji była:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- integracja środowiska lokalnego;
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
W przeprowadzeniu akcji pomagali uczniowie klas 3 gimnazjalnych należących do Klubu Miłośników Biblioteki. W związku z tym, że szkoła brała udział w takim zdarzeniu pierwszy raz uczestniczyło w niej 226 osób. Dziękuję uczniom z klubu za pomoc i wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Zapraszam do udziału w kolejnym podobnym zdarzeniu polegającym na biciu rekordu w czytaniu : „ JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”, które będzie się 7 czerwca 2019 roku o 10:00.


Regionalny konkurs gawędziarski już za nami!

Dnia 15.05.2019r. w Niewiadomiu odbył się Regionalny Konkurs Gawędziarski " W Niewiadomiu po Śląsku". O tytuł najlepszego gawędziarza walczyło wielu uczestników. Miło nam poinformować,że nasze dziewczyny podbiły serca jury. W kategorii wiekowej 11-13
I miejsce zajęła Karolina Piszczan z klasy Vc.
III miejsce zajęła Sara Kamczyk z klasy Vc.
W kategorii wiekowej 14-16
I miejsce zajęła Julianna Lazar

Serdecznie gratulujemy naszym gawędziarkom !


Tytani z Rogowa

29 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim odbył się interdyscyplinarny konkurs dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych „Starcie Tytanów – czyli przedmioty ścisłe kontra uczniowie”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 19 uczniów z terenu całego powiatu. Szkołę Podstawową w Rogowie reprezentowali trzej uczniowie klasy trzeciej gimnazjalnej. Uczestnicy „Starcia Tytanów” musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu następujących przedmiotów ścisłych: biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. Z ogromną przyjemnością informujemy, że drugie miejsce w tym konkursie zajął Łukasz Klon, a trzecie – Piotr Sosna, z kolei Artur Bugla otrzymał wyróżnienie. Nagrody laureatom wręczył dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Wojciech Komorek oraz wicestarosta Tadeusz Skatuła, który pogratulował uczestnikom wiedzy w przedmiotach ścisłych. Po zakończeniu rywalizacji konkursowej uczestnicy „Starcia Tytanów” wzięli udział w Dniu Nauki, podczas którego wykładowcy z najlepszych polskich uczelni dzielili się swoją wiedzą. Naszym Tytanom gratulujemy wspaniałych wyników i wszechstronnej wiedzy.



Duet chemiczny

Łukasz Klon i Piotr Sosna - uczniowie klasy trzeciej gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Rogowie - zakwalifikowali się do finału XVIII Regionalnego Konkursu „Duety chemiczne”. Konkurs ten organizowany jest przez Pracownię Chemii Pałacu Młodzieży w Katowicach i przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII SP oraz 3 Gimnazjum. I etap odbył się 18 marca 2019 r. w pięciu miastach: Bielsku-Białej, Cieszynie, Częstochowie, Gliwicach i Katowicach. W konkursie wzięło udział 285 duetów. Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia wynosiła 70. Aby zakwalifikować się do finału, należało zdobyć 65 punktów. Wynik ten udało się uzyskać 29 duetom, w tym również duetowi z Rogowa. Do konkursu uczniów przygotowywała pani Patrycja Tomas. Finał XVIII Regionalnego Konkursu „Duety chemiczne” odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Katowicach 26 kwietnia. Łukaszowi i Piotrowi gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.


Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z SP w Rogowie

5 kwietnia 2019 r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów. W Gali wzięło udział 124 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych szkół podległych Delegaturze Kuratorium Oświaty w Rybniku. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie – Piotr Sosna laureat konkursu z geografii i Łukasz Klon laureat konkursu z chemii. Aby uzyskać tytuł laureata uczniowie klasy III gimnazjalnej musieli „przejść” etap szkolny, zakwalifikować się do etapu powiatowego, a później do etapu wojewódzkiego konkursów. Na szczeblu wojewódzkim chłopcy musieli zdobyć określoną ilość punktów, która była swego rodzaju przepustką do zdobycia tytułu laureatów. Dzięki temu Piotr i Łukasz zostali zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej, z którego automatycznie otrzymali 100%. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom paniom Krystynie Doroszko i Patrycji Tomas.


Kangur Matematyczny 2019


Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2019”.
Kamil Kisiel z klasy IIa osiągnął bardzo dobry wynik w kategorii Żaczek - zajmując XII miejsce w regionie katowickim i I miejsce w powiecie wodzisławskim.
Wyróżnienie uzyskali: w kategorii Maluch 2 - klasa IV szkoły podstawowej – Oliwia Rzazonka z klasy IVa, Magdalena Pośpiech z klasy IVb, Karol Biela i Dominik Maciuga z klasy IVc;
w kategorii Junior 1 - klasa III gimnazjum – Łukasz Klon z klasy IIIa oddziałów gimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.


"Złoty Wawrzyn 2019"

Znamy już wyniki Literackiego Konkursu " Złoty Wawrzyn"!
Miło nam poinformować, że nasze dwie uczennice-Karolina Lazar z klasy VIIa i Julianna Lazar z klasy VIIIa godnie reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Literackim "Złoty Wawrzyn 2019", gdzie wykazały się talentem i kunsztem pisarskim. Jury przyznało: I m. Karolinie Lazar w kategorii poezja, II m. Juliannie Lazar w kategorii poezja.
Dziewczyny ! Jesteśmy z Was dumni!


Drodzy Rodzice.

Informuję, że w naszej szkole zostało przeprowadzone referendum strajkowe. Za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziała się większość uprawnionych. Jeżeli rozmowy MEN z przedstawicielami nauczycieli nie przyniosą skutku, to należy się spodziewać, że 8 kwietnia 2019r rozpoczęta zostanie akcja strajkowa, która trwać będzie do odwołania.

Dyrektor szkoły- I. Kisiel


Konkurs czytelniczy " Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena 26 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości powieści " Hobbit, czyli tam i z powrotem" dla klas 4-8 i gimnazjum. Zadaniem uczniów było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej treści książki. Najwięcej punktów zdobyła Julianna Lazar i Kamil Sosulski - zdobywając 1 miejsce, drugie miejsce - Dominika Leśnik, trzecie - Paulina Osadnik. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


Zawody sportowe

3.04.2019 odbyły się w Turzy Śl. Gminne Zawody w Piłkę Nożną klas 4-6. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Tymoteusz Sosnecki, Bartłomiej Pośpiech, Kacper Faroń, Dominik Kucza, Jakub Palasz, Błażej Szkatuła, Kacper Pytlik, Miłosz Rajman oraz Dominik Kwaśnica.
Niestety tym razem bez podium.


Czytam sobie

W związku z przypadający 2 kwietnia Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci już w marcu biblioteka szkolna na lekcjach w klasach 1-3 przeprowadziła akcję „ Czytam Sobie” propagującą samodzielne czytanie wśród uczniów z wykorzystaniem książek z serii pod tym samym tytułem, które zostały zakupione do naszej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Badania naukowców udowodniły, że podczas czytania pobudzane są te same fragmenty mózgu, które odpowiadają za bodźce dotykowe, czy zapachowe. Przeczytana historia działa na czytelnika tak samo, jak gdyby przeżył on ją w rzeczywistości. Dlatego też sytuacje, przygody i emocje, z którymi stykają się dzieci w książkach sprawiają, że są one pewniejsze siebie oraz bogatsze o przeżyte/przeczytane doświadczenia. Śledząc losy bohaterów młody czytelnik poznaje nowe wzorce zachowań oraz przygotowuje się na różne scenariusze zdarzeń.

Zapraszam do biblioteki :)


Wyniki plastycznego konkursu strażackiego.

Po długim oczekiwaniu – prace były zawiezione na gminny etap przed świętami w grudniu, dotarły do nas wyniki konkursu plastycznego „ Praca Strażaka”. W konkursie brało udział 15 prac. Miło nam poinformować, że 2 uczniów z naszej szkoły osiągnęło wysokie wyniki. Kacper Jokel z klasy 3 otrzymał wyróżnienie w etapie gminnym i 3 miejsce w powiecie, natomiast Szymon Strzelczyk z klasy 3 gimnazjalnej zdobył 1 miejsce w gminie, 3 miejsce w powiecie i 3 miejsce na szczeblu wojewódzkim. Został zaproszony na uroczystą galę pokonkursową etapu wojewódzkiego do Kłobucka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


„Najpiękniejsza pisanka”

W drugiej połowie marca w szkole przeprowadzono szkolny etap konkursu plastycznego „ Najpiękniejsza pisanka”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne wykonanie Pisanki Wielkanocnej lub stroika wielkanocnego z pisanką – ozdobienie wydmuszki, plastikowego, styropianowego lub drewnianego jajka dowolną techniką plastyczną. Liczyła się kreatywność, różnorodność technik plastycznych oraz pomysłowość. Na konkurs spłynęło 47 prac w różnych technikach. Jury miało wielki dylemat, żeby przyznać poszczególne miejsca, ponieważ wszystkie prace mają swój urok i włożono w nie dużo pracy. Komisja konkursowa przyznała następujące noty:
1 miejsce: Antończyk Paulina, Karolina Piszczan, Bartosz Szymiczek
2 miejsce: Kinga Przybyła, Milena Penkała, Jakub Pajonk, Robert Glenz, Kacper Bajer, Wiktoria Matuszek
3 miejsce: Szymon Stromski, Bartłomiej Pośpiech, Paweł Daiczmanek, Damian Polnik, Milena Kacała,
Prace można zobaczyć na wystawie na korytarzu szkolnym obok pokoju nauczycielskiego. 12 prac zostało wysłanych na wojewódzki konkurs do Żor.



Ładne pisanie w bibliotece

W marcu w bibliotece odbył się konkurs „ Ładne pisanie”. Zadaniem uczniów było napisanie bezbłędnie i bez korektorowania 12 wersów dowolnego tekstu. W dobie komputerów coraz częściej uczniowie mają problemy z kaligraficznym pismem – stąd pomysł na przeprowadzenie tego konkursu. Laureaci :
W kategorii klas 1-3:
1 miejsce : Artur Pytlik
2 miejsce : Marta Klon
W kategorii klas 4-6:
1 miejsce: Kajetan Dziaćko
2 miejsce: Magdalena Pośpiech
Wyróżnienie: Sara Kamczyk
W kategorii klas 7-8 i gimnazjum:
1 miejsce: Matylda Kołek
2 miejsce : Karolina Lazar
Wyróżnienie: Beata Romanowska

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.


Piknik profilaktyczny pod hasłem „Zdrowo żyj-lepiej żyj!”

27.03.2019r. w naszej szkole odbyła się impreza profilaktyczna, której celem była promocja zdrowego stylu życia. W tym roku zaproponowaliśmy uczniom formę pikniku. Zostali oni wcześniej poproszeni o przygotowanie sobie na ten dzień zdrowego posiłku . Uczniowie nie zawiedli i podczas imprezy zaprezentowali i skonsumowali przyniesione produkty takie jak: kanapki z ciemnego pieczywa, sałatki , samodzielnie przygotowane soki, jogurty, nie mogło oczywiście zabraknąć warzyw i owoców. Aby wprowadzić zgromadzonych w tematykę spotkania zostały im przedstawione prezentacje z których dowiedzieli się jak należy rozumieć i co składa się na pojęcie zdrowego stylu życia. Poruszone zostały więc zagadnienia zdrowego odżywiania, roli uprawiania sportu, odpowiedniego spędzania czasu wolnego, umiejętności radzenia sobie ze stresem, budowania pozytywnych kontaktów koleżeńskich, zapobiegania uzależnieniom. Aby w sposób aktywny utrwalić i przyswoić wymienione treści uczniowie rozwiązywali krzyżówki, malowali plakaty i rozwiązywali testy dotyczące zagadnień związanych ze zdrowym stylem życia. Wszyscy chętni mogli również poćwiczyć i zatańczyć przy muzyce .
Podczas spotkania zostały wręczone nagrody i dyplomy dla laureatów międzyszkolnego konkursu profilaktycznego . Gratulujemy silnej reprezentacji uczniów naszej szkoły!
Jak zawsze mamy nadzieję, że „nauka nie pójdzie w las” i uczniowie będą potrafili dokonywać właściwych wyborów związanych ze swoim stylem życia.


Wycieczka do Żor

Święta Wielkanocne tuż, tuż. Wycieczka uczniów klas Ia i Ib do Żorskiego Centrum Regionalnego na warsztaty „Tradycje i obrzędy Wielkanocne”. Na zajęciach dzieci zapoznały się z tradycjami i zwyczajami regionalnymi związanymi z okresem Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznały m.in: co powinno znajdować się w koszyczku wielkanocnym, jak pomalować jajka wykorzystując naturalne barwnik. Następnie dzieci same mogły spróbować malować jajka tradycyjną metodą. Potem rozwiązywali tematyczne zagadki i wykonali pracę plastyczną (koperta dla Zajączka). Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali gazetę dla dzieci „Bajtel”. W trakcie zajęć wszyscy dobrze się bawili i zadowoleni wrócili do domów.


Gminny Konkurs Ortograficzny

22 marca w Szkole Podstawowej w Bluszczowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny kl.II i III pod tytułem;Ortograficzny zawrót głowy''Z naszej szkoły pojechało dwóch uczniów z kl.IIa Kinga Przybyła i Kamil Kisiel.Po długich obradach do dalszego etapu przeszedł uczeń z naszej szkoły Kamil Kisiel,który 2 kwietnia pojedzie na Powiatowy Konkurs Ortograficzny,który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Gorzycach.Kamilowi gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie!


Test

Uczniowie klas 3 gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w pierwszej edycji „ MIĘDZYNARODOWEGO JĘZYKOWEGO TESTU REALIOZNAWCZEGO” organizowanego przez PODN w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego zagadnień z wiedzy realioznawczej z obszaru Wielkiej Brytanii i Irlandii. Uczniowie pisali w dwóch drużynach w składzie : Artur Bugla i Piotr Sosna oraz Paweł Fornagiel i Kacper Tytko.
Artur i Piotr zdobyli 3 miejsce w konkursie pokonując starszych licealistów z takich krajów jak : Niemcy, Czechy, Litwa i Węgry. Wysoki poziom znajomości języka angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych pozwolił im pokonać konkurencję. Po teście uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych. Rangę konkursu podkreślili swoją obecnością posłowie do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek i dr Jan Olbrycht.
Obu drużynom serdecznie gratulujemy wiedzy i zaangażowania w naukę języków obcych. Jesteśmy dumni mając tak zdolnych i wytrwałych uczniów, którzy niejednokrotnie poświęcają swój wolny czas na poszerzanie swoich zainteresowań i pasji, dzięki którym nasza placówka odnosi same sukcesy. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne osiągniecia .


WYCIECZKA DO ŻOR

Uczniowie klas drugich oraz trzeciej pojechali do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach na zajęcia warsztatowe „ŻEGNAJ MARZANNO, ZIMOWA PANNO”. Na miejscu uczniowie wzięli udział w obrzędach zw. z pożegnaniem zimy. Najpierw dzieci ubrały Marzannę i Marzanioka, symbolizujących zimę. Tu zapoznali się z nazwami części garderoby po śląsku. Potem zaśpiewali i zatańczyli z wiosennymi ptakami. Następnie wykonali pracę plastyczną – piękny wiosenny obrazek. Na pamiątkę uczniowie otrzymali czasopismo dla dzieci „Bajtel”. W trakcie zajęć bawili się wyśmienicie i zadowoleni wrócili do domu.


Gratulacje dla Laureatów i Finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Znamy już wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwóch uczniów z klasy III gimnazjalnej naszej szkoły uzyskało tytuł Laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych – Piotr Sosna został laureatem z geografii, ucznia przygotowała do konkursu pani Krystyna Doroszko i Łukasz Klon uzyskał tytuł laureata z chemii, opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowała pani Patrycja Tomas. Oprócz laureatów dwóch uczniów klas III gimnazjalnych zostało Finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, są to Artur Bugla z geografii i Łukasz Klon z matematyki – do konkursu uczniów przygotowała pani Krystyna Doroszko. Serdecznie gratulujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.


PSZCZOŁY


Mitologiczny OLIMPUS

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna organizowana przez firmę OLIMPUS mocno wrosła w tradycję Szkoły Podstawowej w Rogowie. W tym roku szkolnym aż 7 miłośników mitologii wzięło udział w tym konkursie przeprowadzonym 14 listopada 2018. Z radością informujemy, że Kamil Sosulski został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej, zajmując 9 miejsce w kraju. Pozostali uczestnicy olimpiady zajęli również wysokie lokaty. Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości mitów. ą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA" , pod patronatem Dyrektora Kuratorium Oświaty w Gliwicach. Życzymy powodzenia !!!


Spotkanie z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

7 marca 2019 r. uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej w Rogowie wzięli udział w spotkaniu z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Kuźni Raciborskiej. Nasi goście chętnie opowiadali o swoich doświadczeniach i powodach umieszczenia w ośrodku, przestrzegali przed negatywnymi zachowaniami i złym towarzystwem. Chłopcy z MOWU opowiedzieli o tym, jak wygląda ich zwykły dzień, jakie mają obowiązki, zajęcia, kiedy i w jaki sposób mogą pojechać na przepustkę. Uświadamiali naszych uczniów przed popełnieniem ich błędów i unikaniem konfliktów z prawem.


"Mój lekturowy przebój"

„Mój lekturowy przebój” to Powiatowy Konkurs Artystyczny organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Ideą konkursu jest pogłębianie znajomości utworów literackich objętych kanonem lektur. Nasi uczniowie przygotowali kilka oryginalnych prac inspirowanych wybraną lekturą - były to propozycje okładki zachęcającej do czytania, cykl zdjęć inspirowanych „Małym Księciem” Antoine’a Saint-Exupéry'ego i utwór poetycki nawiązujący do „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.


Ogólnopolski Konkurs Literacki

26 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Literacki. Celem konkursu jest popularyzowanie czytania lektur. Uczestnicy w ciągu 45 minut odpowiadali na pytania, które miały za zadanie sprawdzić ich znajomość wybranych obowiązkowych lektur szkolnych oraz podstawowych pojęć z zakresu teorii literatury. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.


Konkurs

11 marca 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs dla uczniów klas IV „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Zadania konkursowe dotyczyły zastosowania tabliczki mnożenia w zadaniach nietypowych i problemowych. Zwycięzcami Konkursu zostali:
I miejsce – Dominik Maciuga z klasy IVc
II miejsce – Przemysław Leśnik z klasy IVc
III miejsce –Daniel Błędowski z klasy IVb
Zwycięzcom gratulujemy !!!

Dominik będzie reprezentował naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych ,,MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” , pod patronatem Dyrektora Kuratorium Oświaty w Gliwicach. Życzymy powodzenia !!!


Dzień Języka Ojczystego

Z okazji Dnia Języka Ojczystego zorganizowano Szkolny Konkurs Polonistyczny. Ponad siedemdziesięcioro uczniów zmagało się z językowymi zagadkami. Wirtualna forma konkursu okazała się dla podopiecznych bardzo atrakcyjna, a sam program Kahoot dostarczył wychowankom wielu wrażeń. Kamil Malina, Emilia Rybarz oraz Kinga Bielaczek zdobyli najwyższą ilość punktów, zajęli miejsce pierwsze. Gratulujemy.


Sara Kamczyk zdobywczynią III miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Siódmego marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Gorzycach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą placówkę reprezentowała Sara Kamczyk oraz Ramona Kamczyk. Sara oczarowała jury swoją dykcją, barwą głosu oraz odpowiednią intonacją, do Rogowa wróciła z dyplomem laureata. Serdecznie gratulujemy!


Konkurs plastyczny " Spacer po wyobraźni"

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym" Spacer po wyobraźni", organizowanym przez Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim. Właściwy konkurs poprzedziły eliminacje szkolne, które odbyły się w bibliotece szkolnej 22 stycznia 2019 r. Spośród 21 uczniów do 2 etapu - powiatowego zakwalifikowało się 14 osób. 08.02 do Liceum Plastycznego przyjechało 199 uczniów z różnych szkół, aby zmierzyć się z zadaniem malarskiej interpretacji pejzażu i autoportretu. Temat przewodni do końca był tajemnicą. W tym roku inspiracją była twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe – młodszych uczniów szkół podstawowych : klasy 4-6 , realizujących temat pejzaż oraz uczniowie klas 7, 8 i gimnazjum, którzy interpretowali autoportret.Nie możemy się doczekać wyników, które zostaną ogłoszone na oficjalnym zakończeniu konkursu 5 kwietnia.


Dzień kota w bibliotece szkolnej.

4 marca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Kota. Każdy wypożyczający uczeń w tym dniu otrzymał zakładkę do książki przedstawiającą kota. Można było również zrobić sobie na pamiątkę zdjęcie - jako kotek. Dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam za rok.


Szkolny konkurs czytelniczy dla klas 2

4 lutego 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla chętnych uczniów z klas drugich ze znajomości lektury szkolnej:" Zaczarowana zagroda". Spośród 12 uczestników najlepszą wiedzą wykazali się: Magdalena Kubica - 1 miejsce Szymon Swoboda - 2 miejsce Eliza Kamczyk - 3 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.


Dzień Kobiet

Już tradycyjnie dnia ósmego marca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciakom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystej akademii. W trakcie akademii uczniowie zaprezentowali liczne piosenki gdzie motywem przewodnim są kobiety, swoje talenty pokazało liczne grono dzieci grających na trąbkach, perkusji, tańcząc i śpiewając solo i w grupach. Przeprowadzono quiz o znanych kobietach gdzie dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat znanych kobiet. Mieliśmy także okazję zobaczyć wiele znanych kobiecych postaci z bajek. Całość zakończyła się życzeniami dla wszystkich kobiet z naszej szkoły. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie uczniom i nauczycielom.


Rozwiązanie konkursu z wiedzy o Niemczech

W ubiegłym tygodniu odbył się w szkole konkurs, który sprawdził wiedzę kulturoznawczą, historyczną oraz geograficzną Niemiec. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy IV – VI oraz VII – VIII i III klasa gimnazjum. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy było wielu uczniów, a różnice pomiędzy osobami na podium były naprawdę niewielkie. I tak oto poszczególne miejsca zajęli: PIERWSZA KATEGORIA:
1. miejsce – Jakub Rymer (VI A)
2. miejsce – Milena Nowak (VI A)
3. miejsce – Wojciech Organiściak (V C)

DRUGA KATEGORIA:
1. miejsce – Artur Bugla (III Gim.)
2. miejsce – Piotr Sosna (III Gim.)
3. miejsce – Kacper Radzyński (VII A)



Pierwszy etap konkursu "Austria – Land, czyli wędrówka po landach" rozstrzygnięty!

Trójka uczniów Julianna Lazar z kl. VIII A oraz Piotr Sosna i Artur Bugla z kl. III A gimnazjum pokonali 10 grup uczniów ze szkół z powiatu wodzisławskiego, rywalizujących ze sobą, by zakwalifikować się do etapu finałowego, który odbędzie się w czerwcu w Rezydencji Konsula Austrii w Mikołowie. Nasi zwycięzcy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy o Austrii, a zwłaszcza o regionie jakim jest Styria. Mamy ogromną nadzieję, że finał będzie dla nich równie pomyślny. GRATULUJEMY!!!


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

Dyskoteka walentynkowa odbyła się 5 lutego. Odpowiedzią na nasze zaproszenie był bardzo liczny i aktywny udział uczestników dyskoteki. Bardzo nas to cieszy! Wszyscy świetnie się bawili. Oczywiście były liczne zabawy w takt muzyki. Na dyskotece pojawiły się mumie z papieru toaletowego i inne atrakcje. Głosowaliśmy na MISS I MISTERA dyskoteki. Zostali nimi: Karolina Piszczan i Michał Szymiczek. Staraliśmy się w miarę możliwości spełniać oczekiwania muzyczne uczniów. Ekipa od nagłośnienia , jak również Samorząd Uczniowski- wystrój, współorganizacja spisali się znakomicie! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a opiekunom za opiekę.


Szkolny Konkurs Matematyczny

We wtorek 5 marca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych i siódmych. Wzięło w nim udział trzynastu uczniów. Mieli oni do uzupełnienia krzyżówkę matematyczną oraz zadania zamknięte i otwarte. Miło nam poinformować, że:
I miejsce zdobyła Magda Katryniok z kl. 7b
II miejsce Kinga Bielaczek i Kacper Radzyński z kl. 7a
III miejsce Emilia Szymiczek z kl.7b
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!

Magdzie, która będzie nas reprezentować w Powiatowym Konkursie Matematycznym, ŻYCZYMY POWODZENIA!!!


Zaproszenie na dni otwarte

Dni otwarte


LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ŚWIĄTECZNO – ZIMOWEJ

kl. 4 – 5:
1 miejsce "SOLIŚCI":
ex aequo:
EMILIA ELSNER (4 B)
MARTYNA GŁĄBICA (5 A)
1 miejsce "ZESPÓŁ":
JULIA ODELGA i EMILIA HAJOK (5 A)
2 miejsce "ZESPÓŁ":
MAJA JĘCZMIONKA, DONATA SERAFIN, ALICJA POLOK i AGNIESZKA WILKUS (4 C)
3 miejsce "ZESPÓŁ":
ex aequo:
WIKTORIA GORDZIELIK i ZOFIA BŁASZCZOK (5 C)
MARTA TYTKO, RAMONA KAMCZYK i BEATA CZYŻ (5 B)
kl. 6 – 7:
1 miejsce "ZESPÓŁ":
ex aequo:
BARTŁOMIEJ KWAŚNICA i GRZEGORZ ZYCHMA (7 A)
MILENA MENŻYK i MILENA NOWAK (6 A)
2 miejsce "ZESPÓŁ":
ex aequo: MARTA CIURAJ i AGATA LUKOSZEK (6 B)
KINGA GRUD, KAROLINA KUCZERA i NIKOLA SZCZĘSNY (6 A)
3 miejsce "ZESPÓŁ":
EMILIA RYBARZ, EMILIA KAMPKA i KAROLINA LAZAR (7 A)
kl. 8 – Gimn.:
1 miejsce "SOLIŚCI":
TOMASZ CIURAJ (8 B)
2 miejsce "SOLIŚCI":
JULIA KASZUBA (3B Gimn.)
1 miejsce "ZESPÓŁ":
NATALIA BIELA, JULIANNA LAZAR, PAULINA OSADNIK i DOMINIKA LEŚNIK (8 A)
2 miejsce "ZESPÓŁ":
JULIA KRZYŻOK i JULIA STEBEL (8 B)



Dzień Bezpiecznego Internetu


Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzona była pod hasłem „Działajmy razem!”. Celem akcji było zachęcanie wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. We wszystkich klasach odbyły się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów multimedialnych umieszczonych na stronie www.saferinternet.pl . Uczniowie poszczególnych klas przygotowali plakaty, rymowanki, rebusy, scenki, filmiki na temat bezpieczeństwa w Internecie. 6 lutego 2019 r. odbył się na sali gimnastycznej apel podsumowujący działania podjęte w związku z obchodami DBI w trzech grupach wiekowych. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zaprezentować przygotowane plakaty, rebusy, wierszyki, scenki, filmiki. Emocji było dużo. Po obejrzeniu prezentacji nauczyciele wyłonili zespoły klasowe, które najlepiej przygotowały się do obchodów DBI w naszej szkole. W kategorii klas I –III wyróżnione zostały wszystkie klasy. W grupie klas IV-VI najlepiej zaprezentowała się klasa VIa, a w grupie najstarszej (klasy VII –VIII i oddziały gimnazjalne) wyróżniono klasę VIIa. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowane zostały konkursy związane z tegorocznym hasłem. „Działajmy razem”.

Konkurs plastyczny dla klas I-III
I miejsce – Kacper Jokel - klasa III
Wyróżnienie
Julia Hajok, Julia Kuczaty, Paulina Lukoszek - klasa IIb
Konkurs grafiki komputerowej dla klas IV-VI
I miejsce Martyna Ciura - klasa VIb
II miejsce Szymon Tomanek - klasa IVa
III miejsce Sara Kamczyk klasa - Vc
Wyróżnienie
Emilia Hajok klasa – Va
Karolina Piszczan klasa - Vc
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2019, a uczniom i klasom wyróżnionym gratulujemy.


Koncert kolędowy w Bibliotece Publicznej w Rogowie

30 stycznia 2019r. uczniowie szkół podstawowych z Rogowa i Bluszczowa wystąpili w Bibliotece Publicznej w Rogowie podczas wieczorku kolędowego. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Rogowa i Bluszczowa. Podczas koncertu wykonano wiele tradycyjnych i nowych kolęd a także nie zabrakło wierszy o tematyce bożonarodzeniowej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.


"Niech nam żyją wszystkie babcie i dziadkowie też…"

Pod takim właśnie hasłem odbyło się spotkanie uczniów klasy I b ze swoimi dziadkami 8 lutego 2019r. Przy dobrej kawie i domowych ciastach goście wysłuchali bardzo bogatej części artystycznej. Po wielu wierszach, piosenkach, humorystycznych scenkach przyszła kolej na „śląskie popisy”. Śmiechu było co nie miara. Wszyscy zgodnie przytaknęli i zgodzili się ze stwierdzeniem, iż „babcie i dziadkowie to instytucja charytatywna, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach pracy rodziców”. Pełni podziwu i radości z występu swoich wnuków zapewnili, że na pewno przyjdą znowu za rok. Tak więc do zobaczenia za rok!!!


Bezpieczne ferie

Drodzy Uczniowie,
z okazji rozpoczynających się już od 11 lutego ferii życzymy Wam dobrego, radosnego, a przede wszystkim bezpiecznego zimowego wypoczynku. Dlatego zwracamy się do Was z apelem o zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach znaleźć można Poradnik bezpiecznego wypoczynku


Zabawa Karnawałowa


Dzień Babci i Dziadka w 2a

Klasa 2a zaprosiła swoje Babcie i Dziadków na uroczystą imprezę w dn.30 stycznia z okazji ich święta.W czasie spotkania dzieci zaprezentowały bogaty występ artystyczny na który składały się wiersze,piosenki,skiecze a także inscenizacje po śląsku,jasełka i popisy muzyczne na skrzypcach,gitarze,organach i perkusji.Wspaniała publiczność podziwiała i gromko klaskała.Po występach uczniowie odśpiewali Sto lat i wręczyli przygotowane własnoręcznie laurki.Wszyscy dobrze się bawili przy pysznych ciastkach i dobrej kawie.Było wiele śmiechu i radości ze spędzonych razem chwil.


BAL KARNAWAŁOWY

W środę 30 stycznia odbył się bal przebierańców dla klas I-III. Na sali gimnastycznej zebrały się różne postacie z bajek: księżniczki, czarownice, diabełki, rycerze, piraci, ninja oraz inne np. biedronki, policjanci, kowboje, pszczółki, damy itp. Można było spotkać też wilkołaka, jednorożca czy też samego prezydenta USA. Wszyscy doskonale się bawili w rytmach różnych piosenek oraz brali udział w zabawach i konkursach. Rozchodząc się do domów stwierdzili, że następny bal dopiero za rok.


Konkurs powiatowy

Uczniowie klas 3 gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w "III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych". Artur Bugla zajął miejsce 2. Serdecznie gratulujemy Arturowi i pozostałym uczestnikom- Kacprowi Tytko i Piotrowi Sosna oraz czekamy na dalsze sukcesy.


NABÓR 2019/2020

NABÓR 2019/2020


WIECZOREK NOWOROCZNO - KOLĘDOWY

Uczniowie z klasy 2b i 5b oraz Zespołu muzycznego zaprosili swoich rodziców na Wieczorek noworoczno – kolędowy. W czasie spotkania zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, na który składały się wiersze, piosenki oraz krótkie przedstawienie Jasełkowe. Na zakończenie uczniowie zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania. Gorące brawa, które rozległy się po występie, były podziękowaniem dla uczniów. Wszystkim występującym uczniom oraz pani Kasperczyk, pani Smyczek i pani Błędowskiej dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 2b

Uczniowie klasy 2b zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków na wspaniałą imprezę z okazji Ich Święta. Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Na początek zostali Oni zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie klasy 2b, 5b i Zespołu muzycznego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz przedstawienie Jasłkowe. Potem kochane wnuki zaprosiły Ich do klasy, gdzie zaprezentowali występ, na który składały się wiersze i piosenki. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała małych aktorów. Po występie uczniowie głośno odśpiewali „Sto lat” i wręczyli przygotowane własnoręcznie laurki i prezenty. W dalszej części goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Ten dzień był dla wszystkich pełen radości i uśmiechów oraz cudownie spędzonych chwil z Kochanymi Babciami i Dziadkami.


Międzyszkolny Konkurs Boże Narodzenie w Poezji i Kolędzie

Kaja Rybarz oraz Maksymilian Kołek zajęli pierwsze miejsce w wyjątkowo refleksyjnym konkursie Boże Narodzenie w Poezji i Kolędzie. Naszą szkołę reprezentowały także Julianna Lazar oraz Matylda Kołek, one również wróciły do Rogowa z wyróżnieniami. Gorąco gratulujemy sukcesu.


Konkurs

Laureatami tegorocznej IV edycji konkursu The Best Christmas Foreign Card zostali:
Kacper Jokel kl. IIIA – miejsce pierwsze
Robert Glenz kl. IVA – miejsce drugie
Kacper Odelga kl. IIA – miejsce drugie
Bartosz Szymiczek kl. VIIIB – miejsce trzecie
Paweł Daiczmanek kl. IVC – miejsce trzecie
Nikola Hercog kl. VIA – miejsce trzecie
Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w powyższym konkursie.


Basen


Kolej na ferie!

Przez ponad dwa tygodnie dzieci i młodzież mogą podróżować Kolejami Śląskimi bezpłatnie

To już pewne: od północy z 8 na 9 lutego do 24 lutego, czyli w czasie ferii dla uczniów województwa śląskiego, Koleje Śląskie oferują bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży. Aby w tym czasie za darmo podróżować pociągiem, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. „To nie jest oferta tylko dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale dla wszystkich w wieku szkolnym, którzy odwiedzą w tym czasie nasz region. To działanie ma rzecz jasna charakter promocyjny, ale nie tylko. Przecież w ten sposób zachęcamy młodych ludzi do korzystania z niskoemisyjnego transportu. Jestem przekonany, że propozycja naszych Kolei Śląskich spotka się ze sporym odzewem” – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi amatorzy kolejowych podróży – w tym wypadku wystarczy dokument potwierdzający wiek. Warto przy tym przypomnieć, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem będzie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. Oznacza to, że uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem nie tylko do takich ośrodków sportów zimowych jak Ustroń, Wisła czy Zwardoń, ale również do Zakopanego. Jest to tym bardziej ciekawa propozycja, że na okres ferii śląski przewoźnik specjalnie rozszerzył termin kursowania zakopiańskich pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie kursował w tym czasie codziennie. Do dyspozycji są również inne kierunki, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego – niezależnie do tego, czy woli spędzać ferie w górach czy też w mieście. Ponieważ z promocji mogą korzystać podróżni również z innych regionów, będzie to także dobra okazja, by pozwiedzać województwo śląskie.

„Na podstawie naszych doświadczeń wyniesionych m.in. z akcji Rodzinne Niedziele widzimy, że nasi młodsi pasażerowie z sympatią i zainteresowaniem podchodzą do możliwości podróżowania koleją. Stąd też mamy nadzieję, że i tym razem propozycja województwa przypadnie im do gustu” – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. „Akcja ma też dodatkowy walor – dzięki niej zachęcamy bowiem już od najmłodszych lat do korzystania z ekologicznych form transportu kolejowego” – dodaje.


List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców


Uczniowie z Szkoły Podstawowej w Rogowie ratują dzieci na świecie!

Szkoła Podstawowa w Rogowie bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowują szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.
W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole w dniu 23.01.2019r. odbędzie się ich wystawa podczas zorganizowanego na ten dzień „Dnia Wszystkich Kolorów Świata”. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę w wysokości 10 zł. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.


Konkurs

Na przełomie grudnia i stycznia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs dla klas 1-3: "Zakładka do książki". Prace były bardzo pomysłowe, dlatego każdy uczestnik zajął miejsce. Laureatami zostali: Kacper Jokel: 1miejsce
Agata Gawron: 1 miejsce
Aleksandra Gawron: 1 miejsce
Kacper Bajer: 2 miejsce
Milena Kiełkowska: 2 miejsce
Tobiasz Skatuła: 2 miejsce
Damian Polnik: 2 miejsce
Marta Klon: 3 miejsce
Paweł Piszczan: 3 miejsce
Hanna Walczak: 3 miejsce
Nadia Okrent: 3 miejsce
Ewelina Maciuga: 3 miejsce
Natalia Fichna: 3 miejsce

Biblioteka zorganizowała również konkurs na "Plakat promujący czytelnictwo". Na konkurs wpłynęło 13 prac.
1 miejsce otrzymali- Gabriel Szczyrba i Dorota Błędowska.
2 miejsce Bartosz Szymiczek i Cyprian Swoboda.
3 miejsce Dominik Maciuga i Emila Łuska

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


Koncert Charytatywny


Konkurs

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tegorocznym konkursie “The Best Foreign Christmas Card”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi przed feriami zimowymi.


"Eskulapiada"

Jak co roku nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia "Eskulapiada". W tym roku na szczeblu rejonowym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a gimnazjum w składzie Piotrek Sosna i Łukasz Klon. Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Na podstawie uzyskanych punktów Łukasz Klon zajął II miejsce w kategorii klas 7,8 i gimnazjum.


Świąteczny występ

21 grudnia w ramach akcji MEN "Razem na Święta" uczennice naszej szkoły wystąpiły przed lokalną publicznośćią na opłatku w restauracji "Pradziad". Repertuar obejował piosenki znanych, niemieckich wykonawców oraz kolędy. Dziewczyny spisały się wspaniale. Podziękowania należą się, również chłopcom, którzy byli odpowiedzialni za nagłośnienie.


Bożonarodzeniowy jarmark

8 grudnia wystąpił na rynku w Raciborzu zespół Fantasie podczas Jarmarku Bożonarodzeniwego. W składzie zespołu:
Julianna Lazar, Milena Menżyk, Dominika Muszalik, Milena Nowak, Natalia Matus, Karolina Lazar, Emilia Szawerna, Karolina Janczyk, Karolina Kuczera, Nikola Hercog.


Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Julianna Lazar, Natalia Biela, Julia Kubica i Matylda Kołek wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego "Spiel mit Deutsch" w Raciborzu. Wykazały się wiedzą z znajomości j. niemieckiego, zaprezentowały też znaną kolędę w j. niemieckim "Cicha noc". Zdobyły 5 miejsce. Gratulacje!!!


NASZ UDZIAŁ W "GORZYCKIM BETLEJEM 2019"

6 stycznia wystąpiliśmy obok innych laureatów X Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Hej, kolęda, kolęda", na koncercie "Gorzyckie Betlejem 2019" w kościele Św.Anioła Stróża w Gorzycach. Ten muzyczny wieczór okazał się prawdziwą ucztą dla ucha i ducha. Przepiękne aranżacje znanych kolęd i pastorałek wykonanych przez chór CANTICUM NOVUM pod kierunkiem Emilii Kopiec, przy akompaniamencie orkiestry kameralnej Henryka Krótkiego na długo pozostaną w naszej pamięci. Oto krótka fotorelacja ( fot. M. Albin - GCK w Gorzycach):


Jasełka w szkole

21 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka.

Tak jak co roku i tym razem, nasza społeczność uczniowska wraz z nauczycielami przygotowała Jasełka. Tegoroczne przedstawienie to kolaż muzyczno-kolędowy przygotowany przez uczniów klasy V b , uczniów klasy II b oraz zespołu muzycznego.
Dziewczyny z klasy V b Ramona i Beata doskonale sprawdziły się w roli prowadzących przedstawienie. Dzięki całej klasie II b przenieśliśmy się do Betlejem. W przepiękny sposób wcielili się w bohaterów wiersza. Niespodzianką był też występ chłopców z klasy VIIa (Grzegorza, Bartka, Karola, Felka) oraz rodzeństwa Matyldy i Maksymiliana, którzy w perfekcyjny sposób wprowadzili świąteczny nastrój. Nad całością czuwały panie Katarzyna Kasperczyk, Ilona Błędowska i Karolina Smyczek.

Przedstawienie Jasełkowe było wspólną chwilą zarazem edukacji jak i zabawy. Wszystkim dziękuję za zaangażowanie i poświęcony czas.


"HEJ KOLĘDA, KOLĘDA..."- muzyczne sukcesy naszych uczniów!

Miło nam poinformować, iż jury X Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA..." w składzie: prof. dr hab. Izabella Zielecka - Panek (przewodnicząca), mgr Emilia Kopiec, Maria Warzeszka, przyznało uczniom naszej szkoły następujące wyróżnienia: II miejsce w kategorii "Zespoły" - Zespół Wokalno - Instrumentalny kl. 5-8, III miejsce w kategorii "Zespoły" - duet: Matylda i Maksymilian Kołek. Dodatkowo, Matylda i Maksymilian otrzymali nagrodę specjalną za wykonanie kolędy tradycyjnej. Zwycięzców będzie można posłuchać na Koncercie Laureatów, który odbędzie się 6 stycznia 2019 r., o godz. 17.00 w kościele pw. Św. Anioła Stróża w Gorzycach (Koncert "Gorzyckie Betlejem"). Zapraszamy! Laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych muzycznych sukcesów :)


Wyniki szkolnego konkursu świątecznego na choinkę i ozdobę bożonarodzeniową.

Ozdoba bożonarodzeniowa z filcu
Miejsce I - Smyczek Paweł Vc
Miejsce I – Błędowska Dorota Vc
Miejsce II – Leśnik Dominika VIII a
Miejsce II – Daiczmanek Paweł IV c
Miejsce III – Milion Emilia IV c
Miejsce III – Piszczan Karolina V c

Choinka bożonarodzeniowa
Kategoria klas IV – VI
Miejsce I –Nowak Maja IV b
Miejsce I – Konsik Oliwier Miejsce VI b
Miejsce II – Pośpiech Bartosz VI b
Miejsce II – Pajonk Jakub IV c
Miejsce III – Swoboda Cyprian IV b
Miejsce III – Matuszek Wiktoria V b
Kategoria klas VII, VIII i gimnazjum
Miejsce I –Katryniok Magdalena VII b
Miejsce II – Kołek Matylda III b
Miejsce III – Radzyński Kacper VII a

Zwycięzcom gratulujemy !!!!!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Prace naszych uczniów można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Bibliotece Publicznej w Rogowie.


Zbiórka dla potrzebujących

Jak co roku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole przeprowadzona była zbiórka słodyczy dla osób starszych i samotnych. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za przyłączenie się do akcji. Wszystkie słodycze zostały przekazane do zarządu PCK w Wodzisławiu Śląskim, a następnie dla ich podopiecznych. Uczniowie klas III gimanzjum w ramach wolontariatu na zajęciach warsztatowych wykonali stroiki świąteczne dla osób samotnie mieszkających w naszej Parafi.

     „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”


Pasowanie na czytelnika

Tradycyjne, każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych zostają uroczyście włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku pasowanie na czytelnika odbyło się 19 grudnia 2018 r. ze względu na udział szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego do biblioteki szkolnej zostało zakupionych 914 książek w tym 304 lektury za kwotę 15.000 zł. Pasowanie na czytelnika poprowadzili i przygotowali uczniowie należący do " Klubu Miłośników Biblioteki' z klasy 3a gimnazjum: Gloria Szymiczek, Szymon Strzelczyk i Sara Lasak. Po zapoznaniu z zasadami korzystania z biblioteki i programie artystycznym, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie , że będą szanować książki. potem każdy uczeń został pasowany na czytelnika i otrzymał dyplom, zakładkę do książki i słodki upominek. Bardzo cieszymy się, że uczniowie klas 1a i 1b oficjalnie stali się czytelnikami naszej biblioteki a od września są największą grupą uczniów wypożyczającą książki. Życzymy dalszego zapału w poznawaniu ciekawych bohaterów książkowych i zapraszamy do biblioteki


Szopki bożonarodzeniowe

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami konstruowali szopki bożonarodzeniowe. Jest to bardzo stary i piękny zwyczaj angażujący całą rodzinę nad wykonaniem pracy. Szopki zostały wykonane w sposób tradycyjny - z użyciem gotowych figurek ale także z makaronu, papieru czy steropianu. Wszystkie szopki będą prezentowane na wernisażu 21 grudnia 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach, na ktory w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. wykonywania szopek na najpiękniejsze święta w roku, był nadal żywy.


Kolejne sukcesy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie na "Patriotyczną ozdobę choinkową" organizowanym przez Zespół Szkolno -Przedszkolny w Gorzyczkach. 1 miejsce zdobył Rafał Rek z klasy 7b, 2 miejsca: Kacper Jokel z 3a I Paulina Osadnik z klasy 8a. Wyróżnienia otrzymali : Karolina Piszczan z klasy 5c i Paweł Daiczmanek z 4c. Wszystkie ozdoby organizatorzy konkursu zawiesili na szkolnej choince (poniżej na zdjęciach) Gratulujemy i życzymy kolejnych


Zawody w tenisa stołowego

Odbyły się szkolne zawody w tenisa stołowego w czerech kategoriach.

Klasy IV - VI dziewczyny:
1m Ciura Martyna
2m Hajok Emilia
3m Mrozek Paulina

Klsy IV - VI chłopcy:
1m Szkatuła Błażej
2m Biela Franek
3m Pytlik Kacper


Klasy VII - IIIG dziewczyny:
1m Kołek Matylda
2m Rymań Ola
3m Katryniok Magdalena

Klasy VII - IIIG chłopcy:
1m Tytko Kacper
2m Greiner Miłosz
3m Bajer Kamil

GRATULACJE!!!


Dzień Postaci z Bajek

Po raz kolejny w naszej szkole 5 listopada odbył się Dzień Postaci z Bajek. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć różne potacie nie tylko z bajek. Dobrej zabawie towarzyszył fakt, że osoby przebrane nie były w tym dniu pytane??Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.


Górnicy w szkole

Jak co roku, nasza placówka pamiętała o górnikach w dniu ich święta. Dokładnie 4 grudnia dwóch górników – tatusiowie uczniów klasy trzeciej przybyło do szkoły w strojach górniczych, by uczniom opowiedzieć o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Pomimo, iż wiele dzieci ma w rodzinie dziadka, ojca czy wujka, który wykonuje pracę górnika, to i tak z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem wszyscy wsłuchiwali się w każde słowo, które wypowiadał górnik. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć nawet sprzęt ratowniczy, bowiem jeden z gości jest czynnym ratownikiem górniczym. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze.


Konkurs gminny

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości został ogłoszony gminny konkurs plastyczny -"Wolność w kolorach". Nasza szkoła wysłała 9 prac. Wyniki ogłoszono na uroczystych gminnych obchodach Święta Niepodległości w Bełsznica. Kinga Przybyła z klasy 2a zajęła 1 miejsce. Karolina Lazar z 7a, Agata i Aleksandra Gawron z 1b oraz Magda Katryniok z 7b- wyróżnienia. Gratulujemy ???? i życzymy dalszych sukcesów.


Konkurs szkolny

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się konkursy plastyczne na kartkę Bożonarodzeniową oraz bombkę. Na etapie szkolnym najpiękniejsze kartki wykonali zdobywając miejsca:
kategoria klasy 1-3
Artur Pytlik 1b
Maja Sosulska
Paulina Antończyk 1a Paweł Pyszczek 3
2. Nicola Cichy 2b
3. Kacper Jokel 3
Wyróżnienia:
Marlena Maciuga 2b, Nadia Okrent 2a, Kacper Bajer 1a, Tobiasz Skatuła 2b, Julia Kuczaty 2b, Tomasz Baranek 1b
kategoria klasy 4-8
Julia Draga 8b
Kacper Pytlik 5b
Dorota Błędowska 5c
2. Bartosz Szymiczek 8b
3. Jakub Pajonk 4c
3. Emilia Szymiczek 7b
3. Robert Glenz 4a
Wyróżnienia:
Dominika Leśnik 7a, Emilia Milion 4c, Magda Katryniok 7b, Tymoteusz Glasman 6a, Dominik Maciuga 4c, Simona Waś 5a. Kartki zostały przesłane na XXI Edycję Wojewódzkiego Konkursu „ Kartka Bożonarodzeniowa i Noworoczna” do Gliwic. Spośród 812 prac wyłoniono laureatów z naszej szkoły: 1 miejsce w klasach 3 KACPER JOKEL z klasy 3 miejsce w klasach 5 KACPER PYTLIK z klasy 5b
Wyróżnienia: MAGDA KATRYNIOK z klasy 7b i DOMINIKA LEŚNIK z klasy 8a .
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i laureatom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. W konkursie „ BOMBKA BOŻONARODZENIOWA” wzięło udział 63 uczniów naszej szkoły. Prace wykonano w różnych technikach plastycznych. W szkolnym etapie przyznano następujące miejsca: Klasy 1-4
1 miejsce Milena Rybarz 1b i Amelia Czekalska 3
2 miejsce Michał Nowak 1a , Maja Nowak 4b i Julia Wija 4b
3 miejsce Rymer Milena 2a, Magdalena Kubica 2a i Maja Sosulska 2b
Klasy 5-8 i gimnazjum
1 miejsce Sylwester Wiktoria, 3b gim., Matylda Kołek 3b gim.
2 miejsce Karol Kuczaty 6a, Natalia Stwiertnia 3b gim.
3 miejsce Kamil Sosulski 8a, Julia Draga 8b

Bombki zostały wysłane na wojewódzki konkurs do Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie”. Trzymamy kciuki, żeby zdobyć miejsca. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam do udziału w przyszłym roku.


Wojewódzki konkurs plastyczny

Uczennice klasy ósmej: Paulina Osadnik, Julianna Lazar i Dominika Leśnik wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie na wykonanie lapbooka "Moja Niepodległa". W kategorii klas 7-8 lapbook Pauliny został wyróżniony uzyskując 3 miejsce spośród 100 innych prac. Gratulujemy!


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy w szkole dzień praw dziecka. Chcąc przypomnieć uczniom poszczególne prawa ,dla przedstawicieli klas, zorganizowane zostały zajęcia poruszające ten temat. Uczniowie wspólnie z prowadzącym zastanawiali się czy prawa dziecka są przestrzegane w Polsce i w różnych częściach świata. Uczniowie w grupach realizowali zadania – przedstawiali w sposób graficzny poszczególne prawa, wypracowywali rozwiązania różnych sytuacji trudnych z udziałem dzieci, w których prawa dziecka były łamane lub naruszane. Ciekawym zadaniem okazało się odszukiwanie praw dziecka ( lub ich nieprzestrzegania ) w treści popularnych bajek takich jak: „Calineczka”, „ Jaś i Małgosia” czy „Dziewczynka z zapałkami”. Wytwory wspólnej pracy zostały wystawione na korytarzu szkolnym tak aby pozostali uczniowie mogli się z nimi zapoznać. Podejmując działania mające na celu uczczenie tego dnia włączyliśmy się w globalną akcję UNICEF #GoBlue. Kolor niebieski miał łączyć wszystkie osoby chcące promować prawa dziecka. W geście solidarności uczestnicy zajęć wpięli w swoje ubrania niebieskie wstążki.


List z okazji Dni Praw Dziecka

List z okazji Dni Praw Dziecka


JUŻ WIEMY ILE UZBIERALIŚMY!!!

1. listopada, od wczesnych godzin rannych, przed cmentarzami naszej parafii kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie na rzecz Fundacji „ Wspólnota Dobrej Woli” z Wodzisławia Śląskiego. W tym roku w akcję zaangażowało się aż 70 uczniów, którym udało się uzbierać kwotę 3916 zł. Zebrane datki zostały przekazane na organizację pomocy medyczno – rehabilitacyjnej, dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej dla dzieci będących wychowankami ośrodka rehabilitacji w Wodzisławiu Śl. Serce rośnie, kiedy widzimy u naszych uczniów ogromną empatię, chęć niesienia pomocy, ale także zrozumienie ze strony lokalnej społeczności. Każdy dorosły człowiek ma marzenia, które dodają siły i odwagi, a w trudnych chwilach wzmacniają nadzieję. Dzieci natomiast mają tych marzeń o wiele więcej. Czasem jednak ich chęć realizacji może być utrudniona, ze względu na wrodzone lub nabyte dysfunkcje, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Wtedy to od nas – ludzi w pełni sprawnych fizycznie – zależy, czy pomożemy im uwierzyć, że choć nie potrafią, chodzić, mówić, widzieć czy słyszeć, mimo wszystko mogą być szczęśliwi.


List z okazji Dni Praw Dziecka

List z okazji Dni Praw Dziecka


List MEN dla rodziców

List


Spektakl w ramach programu "Niepodległa 2018"

9 listopada uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum mieli możliwość zobaczyć spektakl przygotowany przez Muzeum w Wodzisławiu, Grupę Rekonstrukcji Historycznych Piechota-Herr i Teatr Wodzisławskiej Ulicy. Przedstawienie obejmowało najważniejsze wydarzenia z lat 1918 -1921 mające miejsce na ziemi wodzisławskiej, czyli plebiscyt i Powstania Śląskie z bitwą olzańską. Dzięki tej prezentacji i rekwizytom z początku XX wieku uczniowie poznali wydarzenia, które doprowadziły do przyłączenia Górnego Śląska do Polski.


"Rekord dla Niepodległej"

W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada dokładnie o 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” uczniowie i pracownicy SP w Rogowie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego – pieśni, która łączy i jest podstawą polskości.


Wieczorek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

11 listopada przypada jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych, obchodzone „dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego”. W tym roku przypada 100 rocznica tego niezwykłego wydarzenia. Z tej okazji młodzież SP w Rogowie przygotowała wraz ze swoimi opiekunami program poetycko-muzyczny. W wierszach, piosenkach, prezentacji multimedialnej i układach choreograficznych uczniowie przypomnieli dramatyczne lata zaborów, dążenia kilku pokoleń do odzyskania utraconej niepodległości i radość 11 listopada 1918 roku. Program ten, będący żywą lekcją historii, został zaprezentowany 6 listopada społeczności lokalnej, a 7 listopada uczniom SP w Rogowie.


„Niepodległość – doceń słowem”

6 listopada 2018 roku nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Niepodległość – doceń słowem”. Uczestnicy mieli za zadanie wyrecytować utwór mówiący o wolności lub umiłowaniu ojczyzny. Miło nam poinformować, że w kategorii klasy 1-3 wyróżnienie I stopnia otrzymała Marlena Maciuga z klasy II za wiersz Władysława Bełzy „Ziemi rodzinna”, a w kategorii 4-8 I miejsce zajęła Kaja Rybarz prezentująca utwór „Ta ziemia taka czysta” Ernesta Brylla zaś na III miejscu ulokowała się Julia Krzyżok za interpretację wiersza Edwarda Słońskiego „Ta, co nie zginęła”.


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek

Z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny “Kocham moją Ojczyznę “w 2 kategoriach: klasy 1-3 oraz klasy 4-7. W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Prace cechują się pomysłowością oraz wykonaniem w różnych technikach plastycznych. Komisja oceniająca miała problem w wybraniu poszczególnych miejsc,dlatego postanowiła przyznać podwójne miejsca oraz wyróżnienia w każdej kategorii.

W kategorii klas 1-3 przyznano:
1 miejsce Judyta Serafin 2a
1 miejsce Artur Pytlik 1b
2 miejsce Natalia Fichna 1b
2 miejsce Kacper Blutko 2b
3 miejsce Damian Polnik 3

W kategorii klas 4-7 przyznano:
1 miejsce Kamil Lewandowski 4a
2 miejsce Robert Glenz 4a
2 miejsce Milena Kacała 7a
3 miejsce Jakub Pajonk 4c
Wyróżnienia otrzymali: Przemysław Leśnik 4c oraz Gabriel Szczyrba 4b

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.hy z 5b - w 104 językach - 2 miejsce. 3 miejsce otrzymały: Simona Waś z 5a i Dominika Leśnik z 8a, które przetłumaczyły w 103 językach. Gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek

W październiku okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek w szkolnej bibliotece przeprowadzono dwa konkursy: fotograficzny dla wszystkich uczniów szkoły- "Z książką mi do twarzy ", polegający na "przyłapaniu" - sfotografowaniu kogoś z rodziny, znajomych na czytaniu książek. 1 miejsce w tym konkursie otrzymali Przemysław Leśnik z 4c i Bartłomiej Pośpiech z 4b, 2 miejsce - Magdalena Pośpiech z 4b, 3 miejsce Aron Staś z 6a. Drugi konkurs " Zostań szkolnym poliglotą" dla klas 4-8 i klas gimnazjalnych polegał na przetłumaczeniu słowa BIBLIOTEKA w różnych językach świata. Karolina Lazar z 7a, przetłumaczyła je aż 105 językach - 1 miejsce, Piotr Cichy z 5b - w 104 językach - 2 miejsce. 3 miejsce otrzymały: Simona Waś z 5a i Dominika Leśnik z 8a, które przetłumaczyły w 103 językach. Gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.


Konkurs plastyczny

W październiku przeprowadzono szkolny etap konkursu plastycznego "Kotylion dla Niepodleglej" . Spośród 16 prac wybrano 3 kotyliony: Pauliny Antończyk, Marleny Maciugi oraz Szymona Swobody, wykonane w różnych technikach. Prace wysłano do Skrzyszowa, na etap powiatowy konkursu pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Lauratom szkolnego etapu życzymy sukcesu na szczeblu powiatowym.


Konkurs

Dnia 26 października 2018r. nasi uczniowie z klas 7 i Gimnazjum reprezentowali szkołę w "Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego English Vocabulary Genius V ". Czekamy na wyniki.


Szkolny Konkurs Plastyczny

Biblioteka szkolna z okazji urodzin Kubusia Puchatka po raz kolejny zorganizowała szkolny konkurs plastyczny na kartkę dla Kubusia dla klas 1-2. Wszystkie prace były oryginalne co sprawiło jury kłopot w wyłonieniu tych najlepszych, więc postanowiła przyznać kilka równorzędnych miejsc. Laureatami zostali:
1 miejsce Nicola Cichy 2b
1 miejsce Szymon Bugla 2b
1 miejsce Paulina Antończyk 1a
2 miejsce Kinga Przybyła 2a
2 miejsce Tobiasz Skatuła 2b
2 miejsce Milena Rybarz
3 miejsce Artur Pytlik 1b
3 miejsce Julia Kuczaty 2b
3 miejsce Kacper Bajer 1a
3 miejsce Ewelina Maciuga 1a

Gratuluję i życzę kolejnych plastycznych sukcesów.


Pomoc zwierzakom

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję zbiórki pieniędzy na adopcję zwierzątka z opolskiego zoo. Pieniądze będą zbierane przez najbliższe 2 tygodnie. Zebrane fundusze pomogą w zapewnieniu środków na pożywienie i opiekę dla wybranego przez nas zwierzaka- a nasza szkoła stanie się wówczas jego oficjalnym opiekunem o przyjacielem zoo. Liczymy na Was!


Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego

Uczniowie od miesięcy czekali na ten moment, wreszcie nadszedł - 15 października nastąpiło uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Z zapartym tchem przyglądaliśmy się pierwszym wbiegającym na murawę dzieciom i uśmiechom na ich twarzach, iskrom w ich oczach… Dowód szczęścia. Właśnie za to pragniemy podziękować, kłaniamy się nisko Wójtowi Gminy Gorzyce Panu Danielowi Jakubczykowi oraz wszystkim zaangażowanym w budowę tej inwestycji. Wierzymy, że to boisko będzie miejscem, gdzie niejeden młody talent sportowy rozwinie swoje skrzydła… Dziękujemy także wszystkim zaproszonym gościom za towarzyszenie nam w tak ważnej dla nas chwili.
Gleria


Dzień Edukacji Narodowej

"Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za SERCE".

15 października uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Maluszki z klas drugich wspólnie z siódmoklasistami swym występem podkreślili wartość tego święta. Wspólnie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud, serce oraz wkład w wychowanie i nauczanie dzieci.


Święto Pieczonego Ziemniaka

Rada Rodziców szkoły zorganizowała 13 października przyjemne i bardzo smaczne popołudnie, Święto Pieczonego Ziemniaka. W czasie tego spotkania odbył się szkolny „Mam Talent”. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pokonali swój stres i wystąpili przed szeroką publicznością, prezentując ogromny talent. Wasze popisy taneczne, akrobatyczne, muzyczne, piosenkarskie zapisały się na trwałe w naszej pamięci. Jury wyłoniło jednak kilku faworytów. Miejsce 1 przypadło Aleksandrze Herok, miejsce 2 zajął Igor Jęczmionka, zaś miejsce 3 otrzymała Natalia Matus. Wyróżnienie odebrali: Karolina Piszczan, Sara Kamczyk, Aleksandra Kamińska oraz Szymon Swoboda. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy.


Europejski Dzień Języków Obcych

Good Morning oraz Guten Tag – tymi słowami rozpoczęto dzisiejszą akademię poświęconą obchodom Europejskiego Dnia Języków Obcych. Podczas dwugodzinnej uroczystości mogliśmy posłuchać angielskich i niemieckich piosenek, zostały też odegrane zabawne scenki w tychże językach. Nie zabrakło również smakowitych, regionalnych potraw, kolorowych plakatów poświęconych tradycyjnym świętom oraz systemowi edukacji Niemiec i Wielkiej Brytanii. Przygotowany przez uczniów program artystyczny miał uświadomić, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz otworzyć się na nowe tradycje i kultury.


Za nami rekord w udzielaniu pierwszej pomocy!

Jak co roku 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca Fundacja WOŚP zorganizowała rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo –oddechowej. Nasza placówka przyłączyła się już po raz trzeci do próby pobicia rekordu. Punktualnie o godzinie 12:00, przez kolejne 30 minut nasza społeczność uczniowska wykonywała pełny cykl ( 30 uciśnięć i 2 wdechy ratownicze ). Chętnych zgłosiło się sporo, byli to uczniowie klas IV – VIII i III gimnazjalne (łącznie 98 osób). Nad całością wydarzenia czuwali profesjonaliści, w większości absolwenci naszej szkoły, a mianowicie: jeden zastęp zawodowych strażaków, ratownik medyczny oraz nauczyciele naszej szkoły. Z roku na rok coraz więcej uczniów chce się uczyć udzielania pierwszej pomocy lub ją powtórzyć i utrwalić, więc być może wydarzenie to na stałe wpisze się do kalendarza imprez szkolnych.


WYŚPIEWANE SUKCESY!

10 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbył się III Międzynarodowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy i honorowym patronatem ks. prof. Jerzego Szymika. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział ponad 200 uczniów szkół podstawowych z województwa śląskiego, opolskiego oraz Czech. Do konkursu podeszło również kilkoro uzdolnionych muzycznie uczniów naszej szkoły.
15 października aż troje z nich zostało zaproszonych na uroczystą galę, w trakcie której nagrodzeni zostali najlepsi wykonawcy Przeglądu.
Jest nam niezwykle miło poinformować, iż laureatami III Międzynarodowego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej zostali: Julia Kaszuba (I miejsce), Kacper Pytlik (wyróżnienie), oraz Pola Mika, która swym przepięknym wykonaniem piosenki "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna" zdobyła nagrodę specjalną GRAND PRIX, którą jest ufundowana przez senatora Adama Gawędę wycieczka do Warszawy!
Gratulujemy serdecznie sukcesu wszystkim nagrodzonym, Poli życzymy wspaniałych wrażeń w czasie zwiedzania Warszawy i – rzecz jasna - czekamy na Wasze kolejne muzyczne osiągnięcia! :)


"100-lecie Niepodległej" Międzyszkolny Turniej o puchar Wójta

18.10.2018 odbyły się gminne zawody w piłce nożnej dlas 6 -8. Drużyna naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce !!! Skład:
Jakub Rybarz, Jakub Sochacki, Jakub Frydrych, Kacper Nieszczesny, Kamil Poloczek, Aron Staś, Kacper Radzyński, Jakub Ciuberek, Tymoteusz Sosnecki.
GRATULACJE !!!


Pozdrawiamy z Warszawy!

W środę, o świcie uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych wyruszyli w drogę do stolicy. Za nimi już dwa dni intensywnego zwiedzania. Poznawaniu Warszawy towarzyszą dobre humory młodzieży oraz piękna jesienna pogoda, a dopełnieniem wszystkiego są fantastyczni przewodnicy, którzy w interesujący sposób przybliżają historię i kulturę pięknego miasta znad Wisły.


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję edukacyjną - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wszyscy uczniowie obecni 28 września 2018 roku, począwszy od 3 klasy szkoły podstawowej, skończywszy na 3 klasie gimnazjum zmagali się z łamigłówkami matematycznymi o różnym stopniu trudności. Uczniowie, którzy nie popełnili żadnego błędu zdobyli certyfikat i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. W akcji uczestniczyło 262 uczniów, a 115 zdobyło certyfikat. Najlepsza okazała się klasa 3a gimnazjum, gdzie 70 % uczniów biorących udział w akcji zostało „Ekspertami Tabliczki Mnożenia”, chociaż zmagali się oni z bardzo trudnymi przykładami mnożenia. Uczniowie klas IV w ramach akcji przygotowali piękne plakaty promujące Tabliczkę Mnożenia, które ozdobiły nasze korytarze. Dziękujemy uczniom za udział w akcji. Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy VIIa, którzy wzorowo wywiązali się z zadań komisji egzaminacyjnej.
Za rok znowu włączymy się w kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożeni. a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.


Międzynarodowy Dzień Kropki

To nietuzinkowe święto przypada 15 września. I chociaż jego obchody w naszej szkole (w tym roku 14 i 17 września) są już za nami, to jednak warto napisać o tym niezwykłym wydarzeniu.
Celem tego nietypowego święta jest rozwijanie u dzieci kreatywności, zachęcanie do tworzenia i odkrywanie talentów, które w każdym z nich drzemią. To także okazja, by uzmysłowić sobie ( przede wszystkim nam dorosłym – nauczycielom, wychowawcom i rodzicom ), jak łatwo można pomóc odkryć dzieciom ich pasje – wystarczy tylko być bacznym i wrażliwym obserwatorem.
Biorący udział w tym wydarzeniu uczniowie zapoznali się z historią Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i odkryła w sobie talent malarski. Po projekcji filmu animowanego opartego na książce Petera Reynoldsa pt. The Dot i omówieniu przesłania tej historyjki, uczniowie mieli okazję wykonać swoje prace plastyczne z kropką w roli głównej. Powstałe w tym dniu „kropkowane” dzieła sztuki ozdobiły sale lekcyjne.


Drodzy Uczniowie i Rodzice.

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem…


Po odpoczynku wakacyjnym uczniowie i pracownicy naszej szkoły 3 września 2018 roku rozpoczęli nowy rok szkolny. Tradycyjnie inauguracja rozpoczęła się uroczystą mszą świętą celebrowaną przez księży naszej parafii – księdza proboszcza Bernarda Raka i księdza wikarego Wojciecha Sztamberka. Msza święta ze względu na remont kościoła parafialnego odbyła się w murach szkoły. Następnie wszystkich zgromadzonych na inauguracji nowego roku szkolnego przywitali uczniowie klas V i III Gimnazjum, przedstawiając program artystyczny. Swój występ uczniowie rozpoczęli, recytując wiersze o tematyce wojennej, przypominające tragiczne wydarzenia z 1939r. W dalszej części uczniowie wspominali wakacje w wierszach i piosenkach. Następnie pani dyrektor Ilona Kisiel serdecznie powitała po wakacjach uczniów, a szczególnie nowo przyjętych uczniów klasy pierwszej, rodziców i nauczycieli, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym Po wystąpieniu pani dyrektor życzenia zadowolenia i wielu sukcesów skierował do uczniów i nauczycieli radny pan Stanisław Zbroja. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów. Nauczycielom życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.


Drodzy Uczniowie i Rodzice.

Informuję, że na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Strona będzie aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.

Dyrektor szkoły- I. Kisiel


Zawody pływackie

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wspaniałe sportowe wydarzenie dla pływaków!
MIĘDZYNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE "ALIGATOR", które odbędą się w dniach 22.-23.09 w NAUTICE , w Gorzycach!
Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami, na stornie


Nautica zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania w sobotę 15.09.2018r.

Bezpłatny dwugodzinny wstęp dla wszystkich naszych gości od godz. 9:00 do 15:00.

Przyjdź całą rodziną, poinformuj sąsiadów, zaproś koleżankę/kolegę na relaks w Nautice. Chętnych zapraszamy do zapisania się/ dziecka na dodatkowe zajęcia: link do zapisów: http://www.zapisynds.com.pl/. Osoby zapisane mają gwarancję wejścia na pływalnię, liczba miejsc ograniczona:
- 9:00 do 11:30 - kajakiem po meandrach Nautici - rozpocznij przygodę swojego dziecka z kajakiem na basenie (dla dzieci do 12 roku życia o wadze max35 kg);
- 11:30 do 12:30 - pokazy zawodowców z Klubu Pływackiego Aligator Gorzyce;
- 12:30 do 15:00 - muzyczny rodzinny Fitness w wodzie dla każdego - np. rodziny z dziećmi, seniorzy z wnuczkami, koła seniorów

Pokaż dziecku kajakarstwo, pooglądaj przyszłych olimpijczyków, zakochaj się w aktywności fitness! Zapraszamy serdecznie na aktywny rodzinny wypoczynek na Nautice.


Jesienna akcja szczepienia lisów 2018

Informacja prasowa jesienna akcja szczepienia lisów 2018


List do Uczennic i Uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

List do Uczennic i Uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019


Przyznawanie pomocy materialnej 2018/2019

Informacje o pomocy materialnej

Powrót
Opieka nad stroną: T.Sosulski